Plébániai hittanok és közösségi alkalmak

A plébániai hitoktatás a gyermekek és fiatalok számára az egyház liturgikus és szeretetközösségébe való életre szóló meggyökereződését tartja céljának.

Ezért kérjük a szülőket, hogy a különórák közepette ne feledkezzenek el, hanem szorgalmazzák a plébániai hittanba történő bekapcsolódást, mert hosszú távon ez tartja meg és segíti elő leginkább a jövendő nemzedék hitben való növekedését.

Bekapcsolódás: bármikor lehetséges, az elsőáldozóknál és a bérmálkozóknál viszont nagyon fontos a teljes felkészítési időszak komolyan vétele.

Az iskolai hitoktatásról ide kattintva olvashat részletesebben.

A Hitoktatási és Közösségi összejövetelek rendjének nyomtatható verzióját a lap alján találja!


Hittantermek (Kis terem, Hosszú terem és a Nagy terem)  a rendház portáján keresztül érhetőek el. A Gubbio, Alverna és Greccio teremben tartott alkalmak a Közösségi Házban lesznek.


Hitoktatás 12. osztályig (2022/2023)

Óvodások

Sándor Erika

Szombat, 16:30

Kis terem

1. osztály

Dancsák Viktor

Szerda, 16:15-17:00

Gubbio terem

2. osztály

Riba Katalin

Csütörtök, 16:45-17:30

Hosszú terem

3. osztály - 1. csoport

Dancsák Viktor 

Csütörtök, 16:15-17:00

Gubbio terem

3. osztály - 2. csoport

Dancsák Viktor

Csütörtök, 17:15-18:00

Gubbio terem

3. osztály - 3. csoport

Rőder Katalin  

Hétfő, 16:30-17:15

Nagy terem

4. osztály

Dancsák Viktor

Szerda, 17:15-18:00

Gubbio terem

5. osztály

Rőder Katalin

Hétfő, 17:15-18:00

Nagy terem

6. osztály

Dancsák Viktor

Szerda, 18:15-19:00

Gubbio terem

7. osztály

Dancsák Viktor  

Csütörtök, 18:15-19:00

Gubbio terem

8. osztály

Dancsák Viktor

Szerda, 19:15-20:00

Gubbio terem

9. osztály

P. Peregrin / TeenStar

Kedd, 16:00

Nagy terem

10-11. osztály

fr. Mihály

Csütörtök, 19:30

Nagy terem

Közösségi összejövetelek és katekézisrend

Ifjúsági I. 

Tahi-Tóth Benedek

Péntek, 17:00

Greccio, Alverna terem 

Ifjúsági II. - Szent Pió és Szent Család csoport

fr. Quirin

Kedd, 19:00

Greccio, Alverna terem

Ifjúsági III. - Szent Ágoston csoport

fr. Mihály

Péntek, 19:30

Nagy terem

Ifjúsági V. - Szent Jeanne  d'Arc csoport

fr. Paszkál

Csütörtök, 19:30

Hosszú terem

Ifjúsági IV. - Szent Erzsébet csoport 

Cságoly Kristóf

Vasárnap, 20:30

Nagy terem


Fiatal Felnőttek - Szent Filoména csoport

P. Peregrin

Csütörtök, 19:30

Alverna, Greccio terem

Fiatal Felnőttek - Szent Paszkál csoport

P. Benedek

Hétfő, 19:30

Hosszú terem

Istenszülő oltalmába ajánlott csoport

P. Donát   

1. és 3. Hétfő, 19:30

Nagy terem

Családos csoport I. - Szedő Dénes

P. Ágoston       

Kéthetente kedd, 19:30

Hosszú terem

Családos csoport II. - Szent Maximilán

Hornyák Máté és Orsolya 

 1. és 3. szerda, 19:00

Kis terem

Családos csoport III. - Agapé

P. Peregrin 

 Kéthetente kedd, 20:00

Gubbio terem 

Családos csoport IV. - Szent József

Őry Ágnes / P. Károly         

Kéthetente szerda, 19:30

Hosszú terem

Családos csoport V.

P. Peregrin

1. és 3. péntek, 19:30

Alverna, Greccio terem

Családos csoport VI - Házas Ima Közösség

P. Peregrin

4. péntek, 20:30

Alverna, Greccio terem

Családos csoport VII - Örökbefogadók

P. Donát 

3. péntek, 17:00-18:30

Hosszú és Kis terem

MÉCS I. - Szent II. János Pál

Késmárky Demeczky Mária

3. péntek, 19:30

Kis terem

MÉCS II. - Szent Patrik

Szodfridt Gábor

2. péntek, 19:00

Kis terem

MÉCS III. 

Szűcs Borbála

2. péntek

Családoknál

MÉCS IV. - Fiatal Szent Család

Skublics Gellért

1. szombat, 15:00

Hosszú terem

MÉCS V. - Emmauszi tanítványok

Szodfridt Gábor

2. péntek, 19:30

Hosszú terem

Tárt karok

Prevoz Anikó / P. Donát             

3. péntek, 19:30

Gubbio terem

Jézus Első Csodája

P. Donát    

Kéthetente szerda, 19:30

Hosszú terem

Szőlővesszők

Tersánszky Péter / P. Donát

Kéthetente szerda, 20:00

Gubbio terem

Batthyány Strattmann László 

Vámos Katalin / P. Donát

1. és 3. Csütörtök, 19:00

Gubbio terem

Felnőtt Katekézis

P. Peregrin

Kéthetente hétfő, 19:30

Alverna, Greccio terem

Kárpátaljaiak csoportja

P. Donát

4. Csütörtök, 19:30

Kis terem

Felnőtt Katekumen I.

P. Peregrin 

Szerda, 19:30

Alverna, Greccio terem

Felnőtt Katekumen II. 

Taczmann Péter és Lea / fr. Efrém

Kedd, 19:30

Nagy terem

Fiatal Szent Család

Skublics Gellért

1. szombat, 15:00

Hosszú terem

Izsák imacsoport

Tahi-Tóth Boróka

Kéthetente szerda

Családoknál

Szent Gábriel Imacsoport

Terék Tihamér

1. csütörtök, 17:30
Porciunkula Kápolna

Szent Rita imacsoport

Sőtér Éva

Kéthetente szerda, 17:15

Porciunkula Kápolna

Ferences Világi Rend - Assisi Szt. Ágnes

Torvaji László / fr. Levente

1. és 3. szerda, 15:30

Greccio terem

Gyászolók csoportja

Tegzes Katalin nővér

Kéthetente szerda, 10:00

Gubbio terem

Nyugdíjasok - Szt. Anna és Szt. Joachim

Prevoz Jánosné / P. Donát

Kéthetente csütörtök, 10:00

PKH Nagy terem

Közösségi alkalmak

Ministránsok - Mikro (7-13 évesek)

fr. Efrém / Hillier Marcell

Vasárnap, 9:00

Kis terem

Ministránsok - Makro (14-18 évesek)

fr. Efrém / Horváth Balázs

Vasárnap, 9:00

Hosszú terem

Gyermekzenekar

fr. Quirin / Ménesi Gergely

Vasárnap 9:00

Plébániai tárgyaló

Csibekórus

fr. Quirin / Zaránd Emese

Vasárnap, 9:00

Nagy terem

Szent Antal kórus

Déri András

Szerda, 18:30 és 19:30

Nagy terem

Cserkészek

Golarits Kristóf

Szombat, 9:00-12:00

Plébániai hittantermek

Nyomtatható verzió

Az alábbi gombokra kattintva érheti el plébániánk hitoktatási és közösségi összejövetelek rendjét nyomtatható verzióban.