Plébániai hittanok és közösségi alkalmak

A plébániai hitoktatás a gyermekek és fiatalok számára az egyház liturgikus és szeretetközösségébe való életre szóló meggyökereződését tartja céljának.

Ezért kérjük a szülőket, hogy a különórák közepette ne feledkezzenek el, hanem szorgalmazzák a plébániai hittanba történő bekapcsolódást, mert hosszú távon ez tartja meg és segíti elő leginkább a jövendő nemzedék hitben való növekedését.

Bekapcsolódás: bármikor lehetséges, az elsőáldozóknál és a bérmálkozóknál viszont nagyon fontos a teljes felkészítési időszak komolyan vétele.

Az iskolai hitoktatásról ide kattintva olvashat részletesebben.

2021/2022-es tanév Hitoktatói beosztását letölthető formátumban ide kattintva érheti el.


Hittantermek (Kis terem, Hosszú terem és a Nagy terem)  a rendház portáján keresztül érhetőek el. A Közösségi Házban tartott alkalmak a Közösségi Ház 1. emeletén található termekben lesznek.

Az időpontok vagy helyszínek változásáról a csoportvezetők tájékoztatják csoportukat. 

A hitoktatás szeptember 27-én kezdődik! Ettől eltérő esetben a hitoktatók tájékoztatják a csoportokat!


Hitoktatás 12. osztályig (2021/2022)

Óvodások

Sándor Erika

Szombat, 16:30

Kis terem

1. osztály

Riba Katalin

Csütörtök, 16:45-17:30

Kis terem

2. osztály

Dancsák Viktor

Csütörtök, 16:15-17:00

Hosszú terem

3. osztály - 1. csoport

Rőder Judit 

Hétfő, 17:00-18:00

Nagy terem

3. osztály - 2. csoport

Dancsák Viktor / fr. Quirin

Szerda, 16:15-17:00

Nagy terem

3. osztály - 3. csoport

Dancsák Viktor  

Szerda, 17:15-18:00

Nagy terem

4. osztály

fr. Teofil

Hétfő, 17:00-18:00

Pasaréti Közösségi Ház 1-2.

5. osztály

Dancsák Viktor

Csütörtök, 17:15-18:00

Hosszú terem

6. osztály

Dancsák Viktor

Csütörtök, 18:15-19:00

Hosszú terem

7. osztály

Dancsák Viktor  

Szerda, 18:15-19:00

Nagy terem

8. osztály

Földváry Miklós / TeenStar

Hétfő, 17:00-18:00

Pasaréti Közösségi Ház 3.

9-10. osztály

fr. Efrém / TeenStar

Csütörtök, 17:00

Nagy terem

Bérmálkozók

fr. Atanáz / Pethes Zsófia

Kedd, 19:00

Pasaréti Közösségi Ház 1-3.

Ifjúsági csoportok

Ifjúsági I. 

fr. Mihály

Csütörtök, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház 3.

Ifjúsági I. - Szent Erzsébet csoport

Cságoly Kristóf

Vasárnap, 20:30

Nagy terem

Ifjúsági II. - Szent Paszkál csoport

P. Benedek

Hétfő, 19:30

Hosszú terem

Ifjúsági III. - Szent Jeanne  d'Arc csoport

fr. Paszkál

Kedd, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház 1-2.

Felnőtt katekézis

Szent Filoména csoport

P. Peregrin

Csütörtök, 19:00

Pasaréti Közösségi Ház 1-2. 

Örökbefogadók

P. Donát 

3. hétfő, 17:30-19:30

Hosszú és Kis terem

Istenszülő oltalmába ajánlott csoport

P. Donát   

1. és 3. Hétfő, 19:30

Nagy terem

San Damiano

P. Efrém

Hétfő, 19:15

Pasaréti Közösségi Ház 3.

Családos csoport I. - Szedő Dénes

P. Ágoston       

Kéthetente kedd, 19:30

Hosszú terem

Családos csoport II. - Szent Maximilán

P. Peregrin 

 Kéthetente szerda, 19:00

Kis terem

Családos csoport III. - Agapé

P. Peregrin 

 Kéthetente kedd, 20:00

Pasaréti Közösségi Ház 3. 

Családos csoport IV.

Őry Ágnes / P. Károly         

Kéthetente szerda, 19:00

Kis terem

Családos csoport V.

P. Peregrin

1. és 3. péntek, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház 1-2.

MÉCS I. - Szent II. János Pál

Késmárky Demeczky Mária

3. péntek, 19:30

Kis terem

MÉCS II. - Szent Patrik

Szodfridt Gábor

2. péntek, 19:00

Hosszú terem

MÉCS III. 

Kerényiné Szűcs Borbála

2. péntek, 19:00

Családoknál

Fiatal Szent Család

Skublics Gellért

1. szombat, 15:00

Hosszú terem

Emmauszi tanítványok

Szodfridt Gábor

3. péntek, 19:30

Nagy terem

Tárt karok

Prevoz Anikó / P. Donát             

4. péntek, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház 3.

Házas Ima Közösség

P. Peregrin

4. péntek, 20:30

Pasaréti Közösségi Ház 1-2

Jézus Első Csodája

P. Donát    

Kéthetente szerda, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház 1-2

Szőlővesszők

László Károly / P. Donát

Kéthetente szerda, 19:00

Pasaréti Közösségi Ház 3.

Batthyány Strattmann László 

Kárai Zita

Csütörtök, 19:00

Nagyterem

Felnőtt Katekézis

P. Peregrin

Kéthetente hétfő, 19:30

Pasaréti Közösségi Ház

Felnőtt Katekumen I. 

Taczmann Péter és Lea / P. Peregrin

Szerda, 19:30

Hosszú terem

Felnőtt Katekumen II.

Barcza Máté / fr. Teofil 

Kéthetente csütörtök, 20:00

Kis terem

Szent Gábriel Imacsoport

Terék Tihamér

1. csütörtök, 19:45
Kápolna

Ferences Világi Rend - Assisi Szt. Ágnes

Torvaji László / fr. Levente

1. és 3. szerda, 15:30

Pasaréti Közösségi Ház 3.

Gyászolók csoportja

Tegzes Katalin nővér

Kéthetente szerda, 10:00

Nagy terem

Nyugdíjasok - Szt. Anna és Szt. Joachim

Prevoz Jánosné / P. Donát

Kéthetente csütörtök, 10:00

Pasaréti Közösségi Ház

Közösségi alkalmak

Ministránsok - Mikro (7-13 évesek)

fr. Efrém / Hillier Marcell

Vasárnap, 9:00

Kis terem

Ministránsok - Makro (14-18 évesek)

fr. Mihály / Horváth Balázs

Vasárnap, 9:00

Hosszú terem

Gyermekzenekar

fr. Quirin / Ménesi Gergely

Vasárnap 9:00 és 11:00

Pasaréti Közösségi Ház

Csibekórus

fr. Atanáz / Zaránd Emese

Vasárnap, 9:00

Nagy terem

Szent Antal kórus

Déri András

Szerda, 18:30

Kájoni ház

Cserkészek

Martinovich Kristóf / fr. Atanáz

Szombat, 9:00-12:00

-Korosztályonként változó-